Living away from home is expensive.

Me: Did you know laundry is $2.25 per load to wash and dry in my building? Do you want to make $2.25 per load of laundry?
Mom: That’s just to use the machines. That’s not including detergent and dryer sheets.
Me: Okay, well then how does $2.50 sound. That includes folding and delivery, right?
Mom: Delivery fees are high.
Me: You deliver food already to work. Let’s just use the same courier.

I think I’m just going to sneak in and do my laundry when they’re not around. My laundry will be free until they change the locks on me.